Často kladené dotazy

Nejčastější dotazy

Je možné dodatečně snubní a zásnubní prsteny zmenšit či zvětšit?

U zásnubních prstenů není téměř žádný problém s úpravou velikostí. U většiny snubních prstenů také ne, ale existují modely, kde je tato úprava hodně náročná až téměř nemožná. Ale i v nestandartních situacích jsme schopni problém vyřešit ke spokojenosti našich zákazníků. Tato služba je vždy zpoplatněna.

Z jakých materiálů vyrábíte snubní a zásnubní prsteny?

Snubní a zásnubní prsteny se vyrábíme nejčastěji ze 14karátového zlata.

Co je Rhodium?

Rhodium je drahý kov absolutně bílé barvy. Protože surové bílé zlato není úplně tak bílé, jak ho znáte z výloh obchodů, musí se vždy galvanicky pokovit zmíněným rhodiem. Provádíme maximální možnou tloušťku této vrstvy, aby vydržela co nejdéle, ale stále to není na věky. Proto je čas od času potřeba rhodium obnovit a šperk bude vypadat zase jako nový.

Je možné dodat si pro výrobu šperků vlastní materiál/zlato? 

Není problém dodat vlastní materiál třeba jen část. Podrobíme jej analýze / určení ryzosti zlata a poté Vám spočítáme kolik bude doplatek za výrobu. Chybějící materiál dodáme, přebytečný můžeme z ceny odečíst. V případě dotazů nás kontaktujte.

Líbí se mi nějáký model, lze ho upravit dle mé představy?

Více méně kterýkoliv model si můžete upravovat dle Vaší představy. Jedná se především o změnu materiálu, barvy zlata, šířky a tloušťky prstenů, povrchové úpravy, počtu a způsobu zasazení kamenů, atd.  Vždy je nutné změnu konzultovat předem před  objednáním, aby u daného modelu byla možná.

Jaký je hlavní rozdíl mezi zirkonem a briliantem?

Zirkon (kubický) je syntetický kámen, briliant je přírodní diamant. Kubická zirkonie (je také známá pod zkratkou CZ) byla stvořena jako dostupná alternativa místo pravých diamantů. Je to nejlepší volba mezi substituty diamantů. Hlavní nevýhodou zirkonu před diamantem je v jeho životnosti. Zirkon časem ztrácí lesk. Má relativně nízkou tvrdost, proto se fasety brusu obrousí, a to vše má za následek postupnou ztrátu lesku, kterou zaregistrujete např. po pěti letech při srovnání s novým zirkonem či briliantem. Briliant (vybroušený diamant do kulatého brusu) bude pořád stejný. Celý Váš život bude zářit leskem a dodá Vašemu šperku trvalou hodnotu.

Dostaneme ke šperku s diamantem a přírodním kamenem certifikát? Co mi garantuje?

Ke každému nákupu jakýchkoliv šperků z naší nabídky osazené diamanty či přírodními kameny obdržíte certifikát pravosti, který Vám garantuje velikost diamantu v karátech, kvalitu – čistotu, barvu a brus kamene. U větších kamenů nad 0,30ct můžete obdržet i mezinárodní certifikát renomovaných gemologických laboratoří GIA,HRD či IGI.